Sposób na poprawę kondycji włosów

12-02-2021

Jak poprawić kondycję swoich włosów dzięki kosmetykom Novoxidyl ?

Wiele kobiet marzy o pięknych i lśniących włosach. Niestety, mało która pani może pochwalić się kosmykami wyglądającymi jak w reklamie szamponu do włosów. Nadmierne wypadanie, przetłuszczanie czy przesuszenie włosów to dość powszechne problemy wielu przedstawicielek płci pięknej. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możemy poprawić kondycję swoich włosów – przyjrzyjmy się jakie.

Przede wszystkim – zdrowy tryb życia

Żaden kosmetyk nie jest w stanie tak poprawić wyglądu naszych włosów jak zdrowa i zbilansowana dieta. W obecnych czasach coraz szybciej posiłki spożywamy w biegu, nierzadko są to puste kalorie pozbawione wartości odżywczych oraz witamin. Dlatego też pierwszym krokiem, jaki warto poczynić w kierunku poprawy kondycji swoich włosów, jest wprowadzenie zasad zdrowego odżywiania. Warto wprowadzić do swojej diety takie składniki jak: owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, jogurty, orzechy, chude mięso, kiełki czy drożdże. Są one cennym źródłem wielu witamin i minerałów, mających wpływ na strukturę i wygląd naszych włosów.

Jak dbać o włosy z tendencją do wypadania?

Poza zmianą diety, warto jest również wypróbować nowe rozwiązania w pielęgnacji włosów, takie jak zastosowanie produktów marki Novoxidyl. Są one stworzone z myślą o osobach zmagających się z nadmiernie wypadającymi włosami. Szczególnie polecany jest szampon Novoxidyl 200ml. Dzięki obecności aktywnych cząsteczek PDO oraz pirytionianu cynku jest w stanie ograniczyć wypadanie włosów, a także pomóc w pozbyciu się łupieżu. Jest to idealny produkt, który nadaje się do codziennej pielęgnacji.

Novoxidyl szampon 200ml

Novoxidyl szampon 200ml

 

Najlepsze efekty daje w połączeniu z tonikiem 75ml, który znajdziecie w naszej aptece internetowej. Z powodzeniem mogą go używać osoby, które chcą wzbogacić pielęgnację swoich włosów o dodatkowy produkt, zawierający cenne składniki. Dzięki obecności kwasu laurynowego, esculiny oraz aminoderminu TM CLR kompleksowo działa na włosy i skórę głowy, poprzez odpowiednie odżywienie cebulek czy też zmniejszenie produkcji łoju.

Novoxidyl Tonik 75 ml

Novoxidyl Tonik 75 ml

 

O czym pamiętać podczas codziennej pielęgnacji włosów?

Jeżeli zmagamy się ze słabymi i wypadającymi włosami, dobrze jest zwrócić uwagę na naszą dotychczasową pielęgnację włosów. Wiadomo, że wszelkie zabiegi stylizacyjne, takie jak suszenie, kręcenie czy prostowanie włosów prostownicą, mogą przyczynić się do ich osłabienia. Dlatego też warto ograniczyć te zabiegi do minimum, a jeśli już jest to konieczne – odpowiednio zabezpieczyć włosy przed wysoką temperaturą.

Być może, część kobiet kładzie się spać z mokrymi włosami. Jest to również duży błąd, który skutkować może osłabieniem kondycji włosów oraz ich matowieniem. Najlepszym rozwiązaniem jest pozwolić wyschnąć włosom w sposób naturalny.

Duże znaczenie ma również szczotka, której używamy do czesania naszych kosmyków. Nieodpowiednio dobrana może wyrywać włosy, uszkodzić ich strukturę lub przyczyniać się do szybszego przetłuszczania. Najlepiej jest ją wtedy wymienić na taką, która posiada włosie naturalne – jest ono najbardziej przyjazne naszym włosom.