Podstawowa apteczka na wakacje

24-06-2020

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. To okres, w którym bardzo często wyruszamy do innych miejscowości czy nawet krajów, aby oderwać się od codziennej rzeczywistości i zapomnieć o pracy czy szkole. Aby wakacyjne wojaże był udane i bezpieczne, należy zatroszczyć się o posiadanie podstawowej apteczki. Jakie elementy muszą się w niej znaleźć?

Kompresy, plastry i bandaże

To obowiązkowe wyposażenie każdej wakacyjnej apteczki. Często letnie urlopy wiążą się z różnymi aktywnościami fizycznymi. Wczasowicze grają (na plaży) w piłkę czy siatkówkę, jeżdżą na rowerze czy chodzą po górach itp. Zawsze należy brać pod uwagę ewentualne potłuczenia, zwichnięcia skręcenia. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się zimne kompresy, które łagodzą ból i pozwalają szybciej dojść do pełnej sprawności.

https://www.aptekasyrenka.pl/kompres-nexcare-coldhot-26x11-cm.html

 

Niestety, czasami wakacyjne podróże wiążą się z biegunkami, które mogą być spowodowane na przykład zmianą klimatu, wody czy spożywanych potraw. W związku z tym, w podręcznej apteczce powinny znajdować się Carbosal.

https://www.aptekasyrenka.pl/carbosal-syrop-o-smaku-coli-100-ml.html

Problemy z poceniem się to już przeszłość, zastosuj antyperspirant

https://www.aptekasyrenka.pl/etiaxil-comfort-antyperspirant-plyn-15ml.html

Weź pod uwagę problemy z gardłem

Bardzo dużo osób błędnie sądzi, że latem nie można nabawić się problemów z gardłem. Tak naprawdę jednak nie brakuje czynników, które powodują takie kłopoty. W końcu zimne napoje czy lody podrażniają gardło i powodują ból. W związku z tym, w wakacyjnej apteczce powinny znaleźć się tabletki na gardło, które dadzą ukojenie i nie odbiorą radości z urlopów.

https://www.aptekasyrenka.pl/gardimax-tymianek-z-podb-20ziol-x-24past.html

Każdego może dopaść choroba lokomocyjna

Z tą dolegliwością najczęściej borykają się dzieci. Dorośli często jednak też mają takie kłopoty - zwłaszcza w czasie wielogodzinnych podróży. Dobrze jest zatem zapakować do wakacyjnej apteczki Lokomotiv, który bardzo dobrze radzi sobie z chorobą lokomocyjną.

https://www.aptekasyrenka.pl/lokomotiv-x-6-pastylek-do-ssania.html

Uważaj na poparzenia słoneczne

W czasie letnich miesięcy nie brakuje bardzo słonecznych dni. Z jednej strony umożliwiają one spędzanie wspaniałych chwil na otwartej przestrzeni. Trzeba jednak uważać, ponieważ promienie UV są bardzo szkodliwe. W apteczce nie może zatem zabraknąć balsamów do opalania dla całej rodziny z filtrami, które dadzą ochronę przed piekącym słońcem.

https://www.aptekasyrenka.pl/pharmaceris-s-krem-spf30-kids.html

Co jeszcze musi znaleźć się w apteczce?

Każda osoba musi zabrać także swoje prywatne leki, które zażywa na co dzień. Wakacje nie zwalniają od przyjmowania przepisanych przez doktorów medykamentów. Dobrze jest też mieć pod ręką tabletki przeciw bólowe jak i środek do odkażania ran czasie różnych skaleczeń.

https://www.aptekasyrenka.pl/asept-spray-do-dezynfekcji-x250ml.html

Nie może zabraknąć miejsca na środki przeciwbólowe - na wypadek bólów głowy czy brzucha itd. Należy również uważać na owady - przyda się preparat do wyciągania kleszczy czy medykament do łagodzenia świądu po ukąszeniach czy użądleniach. Oprócz tego, zawsze trzeba nosić ze sobą niegazowaną wodę mineralną, aby móc na przykład szybko popić leki czy nie dopuścić do odwodnienia.

https://www.aptekasyrenka.pl/entil-ukaszenia-zel-8-g.html